MOJE PRESETY LIGHTROOM / LIGHTROOM MOBILE – jak wgrać?

Wiele z nas na moim Instagramie pytało mnie – w jakim programie obrabiam zdjęcia i jak można uzyskać “TAKI” efekt. Dlatego postanowiłam podzielić się wszystkimi “tajnikami” i stworzyć dla Was moją własną kolekcje presetów, które przyśpieszą Waszą pracę nad obróbką oraz pomogą stworzyć spójny wizerunek w internecie. 

Stworzone dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się lepiej obrabiać swoje zdjęcia i nadać im spójności. 

presety lightroom

Czym są więc presety lightroom mobile?

To inaczej mówiąc – gotowy filtr ( zbiór gotowych ustawień ), który nakładasz na zdjęcia, żeby podkreślić ich charakter. Niezależnie od tego czy robisz zdjęcia hobbystycznie telefonem czy jesteś profesjonalnym fotografem : dzięki stworzonym przeze mnie kolorom będziesz mógł przenieść swoje zdjęcia na wyższy poziom, nadać im charakter i wyróżnić się na tle innych w social mediach. To bardzo łatwe i proste. Bez względu na to, jakie zdjęcia robisz – każde z tych kolorów jest na tyle uniwersalny, że znajdziesz na pewno w nich wszystko, czego szukasz. Presety które stworzyłam dla Was, są całkowicie uniwersalne i w pełni regulowane, dzięki temu możesz bez problemu dopasować je do każdego swojego zdjęcia. To bardzo łatwe i proste! Jedyne co będziesz musiał zrobić po zakupie i wgraniu presetów – to delikatna korekta balansu bieli, jasności czy kontrastu na zdjęciu. Prawda, że proste? Niech fotografia od tego momentu, stanie się dla Was dobrą zabawą! 🙂

presety lightroom

INSTRUKCJA – JAK WGRAĆ PRESETY DO LIGHTROOMA / MOBILE ?

preset lightroom

PRESETY LIGHTROOM

Aplikacja Lightroom zapewnia użytkownikom nieograniczone możliwości dostosowywania ustawień, takich jak ekspozycja, kontrast, ton, balans bieli i poszczególne kolory. Ja po latach pracy i szukania odpowiednich filtrów – stworzyłam spory zestaw kolorów, których używam do edycji swoich zdjęć i którymi chętnie się z Tobą podzielę!

Presety Lightroom ( filtry ) są stworzone tak naprawdę dla wszystkich, którzy lubią robić zdjęcia. Polecane : dla amatorów, dla profesjonalnych fotografów, dla podróżników, dla blogerów, dla firm, dla influencerów, dla mam oraz każdego, kto chce mieć pięknie i oryginalnie wyglądające zdjęcia. Nie musisz kupować drogich programów i znać się na obróbce zdjęć – instalacja presetów jest bardzo prosta i na pewno urozmaici Twoje social media. Zakup presetów to tak naprawdę jedyna inwestycja jaką zrobisz, ponieważ aplikacja jest darmowa, a zakupione presety są dostępne dla Ciebie dożywotnio.


CO WPŁYWA NA OSTATECZNY WYGLĄD PRESETU?


Jest wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny wygląd zestawu ustawień, w tym: oświetlenie, lokalizacja, aparat, obiektyw, ustawienia w aparacie, odcień skóry. Należy pamiętać, że każdy z presetów należy dopasować i dostosować indywidualnie do każdego zdjęcia, żeby uzyskać pożądany efekt. Można to zrobić bez problemu przy pomocy drobnej korekty ekspozycji lub innych parametrów np. balansu bieli.

waniliowy 1


CZY MOGĘ WGRAĆ TE PRESETY DO PHOTOSHOPA?


Tak, w paczce jest plik do ACR – Adobe Camera Raw, który możemy wgrać do swojego Photoshopa.


JAK ZAINSTALOWAĆ PRESETY NA KOMPUTERZE?
LIGHTROOM 4, 5, 6 I CC

 1. Otwórz Lightroom
 2. Idź do: Edytuj> Preferencje> Ustawienia wstępne
 3. Kliknij pole zatytułowane:  Pokaż folder ustawień wstępnych Lightroom
 4. Kliknij dwukrotnie w folder „Lightroom”
 5. Kliknij dwukrotnie na „Develop Presets”
 6. Skopiuj foldery z ustawieniami wstępnymi do  folderu Develop Presets
 7. Uruchom ponownie Lightroom

JAK ZAINSTALOWAĆ USTAWIENIA WSTĘPNE NA URZĄDZENIU MOBILNYM?

 1. Rozpakujgotowe pliki na komputerze stacjonarnym (nie można tego zrobić w telefonie komórkowym)
 2. Przenieśpliki DNG do swojego telefonu – możesz stworzyć osobny folder
 3. OtwórzAPLIKACJE LIGTROOM w telefonie
 4. Stwórz w aplikacji dwa foldery PRESET i MOJE ZDJĘCIA
 5. Zaimportuj pliki DNG za pomocą opcji “Dodaj z plików”do swojej aplikacji Lightroom do folderu PRESETY
 6. Importuj swoje nieprzerobione zdjęcia do folderu MOJE ZDJĘCIA
 7. Skopiuj ulubione ustawienia z pliku DNG klikając trzy kropeczki ( copy settings ) i edytuj nieprzerobione zdjęcie klikając (paste setting)
 8. Przerobione zdjęcie zapisz klikając w trzy kropeczki i klikając ( SAVE TO DEVICE )
 9. Przerobione zdjęcie zapisuje się w Twojej galerii zdjęć w folderze :Adobe Lightroom:

CO OTRZYMAM W PACZCE ZIP?


Otrzymasz dwa foldery – w pierwszym gotowe presety do wgrania na komputerową wersje Lightroom o nazwie .lrtemplate, , pliki na telefon.dng na wersje mobilą Adobe Lightroom oraz plik.xmp do Camera Raw 


CZEGO POTRZEBUJE, ŻEBY SKORZYSTAĆ Z PRESETÓW?


Potrzebujesz pobrać darmową aplikacje na telefon ( iOS lub Androida ) – Adobe Lightroom CC lub mieć już kupiony program Adobe Lightroom na swoim komputerze.
Po zakupie otrzymasz wiadomość e-mail z linkiem do pobrania. 
Pliki cyfrowe nie podlegają zwrotowi. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *