BLOG

Darmowe programy do obróbki zdjęć – aż 6!

Dostaje mnóstwo pytań o DARMOWE PROGRAMY DO OBRÓBKI ZDJĘĆ!

Dla początkujących fotografów…oraz każdego, kto chcę mieć ładniejsze zdjęcia na Instagram. Można fajnie obrobić zdjęcia do celów amatorskich bez kupowania od razu całego pakietu Adobe? MOŻNA! Pokaże Ci jakie programy polecam dla początkujących!

Snapseed

Hybryda, jeśli chodzi o podstawową i ciekawą obróbkę zdjęć! Posiada wiele funkcji i gotowych filtrów, które bardzo łatwo jest nałożyć na zdjęcia i uzyskać ciekawy efekt! W telefonie sama często z niego korzystałam, dopóki nie stworzyłam SWOICH FILRTRÓW. Snapseed to bezpłatna aplikacja idealna pod Instagram. Znajdziesz ją swojego dla iPhone’a i dla Androida .

Screenshot 1

RawTherapee / DarkTable

Program do obróbki idealny dla fotoamatorów, którzy chcieli by obrabiać swoje zdjęcia w RAWach i potestować możliwości tego formatu, ale nie chcą kupować od razu Lightrooma. Darmowa wersja w zupełności wystarczy, żeby wycisnąć z plików RAW to co najlepsze i nauczyć się bardziej świadomej obróbki zdjęć na komputerze! Dostępny na Windowsa oraz MAC’a. Pobierz za darmo i baw się obróbką jak lubisz.

Screenshot 2

PHOTOSHOP EXPRESS

Namiastka Photoshopa do pobrania za darmo na telefon, którą bardzo Wam polecam! Posiada wiele podstawowych funkcji, które z pewnością odmienią Wasze zdjęcia. Prosty, intuicyjny interfejs pomoże Wam dodawać Waszym fotografiom tego czegoś i poprawić niektóre mankamenty!

ps

LIGTROOM

Lightroom to moja ulubiona aplikacja pod zdjęcia na Instagram. Używam pełnej wersji Lightroom na komputer do profesjonalnej obróbki swoich zdjęć oraz darmowej wersji do edycji zdjęć z telefonu. Absolutnie ją uwielbiam! Uważam, że to najlepsze narzędzie (NAWET DARMOWY) do amatorskiej oraz profesjonalnej pracy nad swoimi zdjęciami! Możesz tworzyć swoje własne filtry i kolory do zdjęć – albo wgrać gotowe! (STWORZYŁAM JE DLA CIEBIE – ZOBACZ )

WSKAZÓWKA : WYPRÓBUJ I POBIERZ ZA DARMO MÓJ GOTOWY FILTR LIGHTROOM MOBILE

lr

VSCO

VSCO bardzo długo też było moją ulubioną aplikacją, zanim poznałam Lightroom. W wersji darmowej ma kilka bardzo ładnych gotowych filtrów, którymi nadasz swoim zdjęciom ciekawego i nieco retro klimatu 🙂 Istnieje możliwość osobnego dokupienia poszczególnych filtrów, jeśli jakiś Ci się sodoba bezpośrednio w aplikacji.

vsco

AIRBRUSH

Bezpłatne narzędzie do usuwania plamek i niedoskonałości cery. Jedno z ulubionych aplikacji, pomagającej stworzyć doskonałe selfie! Ma opcję dodawania makijażu, zmiany koloru włosów czy…nawet dodaniu lekkiej opalenizny. Dodatkowo posiada oczywiście gotowe kolory i filtry, które sprawią, że każdy nasz portret będzie piękny!

airbrush

TO WSZYSTKIE DARMOWE APLIKACJE I PROGRAMY DO OBRÓBKI ZDJEĆ, KTÓRE WAM POLECAM!

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się być dla Was przydatny! UDOSTĘPNIJ GO i podziel się ze znajomymi, którzy kochają Instagram i chcieliby lepiej obrabiać zdjęcia!

WPADNIJ NA MÓJ INSTAGRAM